Odyseja umysłu! - eliminacje regionalne na Politechnice Poznańskiej

16 marca na terenie Politechniki Poznańskiej odbędą się eliminacje regionalne do konkursu "Odyseja Umysłu" organizowane przez Fundację Odyssey of the Mind, Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania i AIP PP. 

Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny, inspirujący uczestników do myślenia i wymyślania, angażując ich w proces rozwiązywania problemów rozbieżnych, czyli takich, które można rozwiązać na wiele sposobów. Zwieńczeniem każdego roku jest wystąpienie na konkursie, gdzie drużyny współzawodniczą ze sobą, pokazując, ile się nauczyły. Polska edycja konkursu składa się z dwóch etapów: Eliminacji Regionalnych, odbywających się w pięciu miastach: Gdańsku, Warszawie, Poznaniu (tego wydarzenia dotyczy niniejszy list), Krakowie i Wrocławiu, a także Finału Ogólnopolskiego, odbywającego się w Gdańsku. Najlepsze polskie drużyny wyjeżdżają reprezentować Polskę na Finałach Światowych w USA. 

Grupa należąca do Fundacji Odyssey of the Mind rozpoczęła działalność w AIP PP jako Kreoteam i za główny cel obrała sobie rozwój idei Odysei Umysłu w Polsce. 

Więcej na temat Kreotem tutaj.

Po więcej informacji na temat inicjatywy Odyseja Umysłu zapraszamy na oficjalną stronę.